جلسه هماهنگی در خصوص برنامه های جشنواره کشوری تجربیات برتر در آموزش علوم ابتدایی
1397-01-24
جلسه هماهنگی در خصوص برنامه های جشنواره کشوری تجربیات برتر در آموزش علوم ابتدایی

جلسه هماهنگی در خصوص برگزاری جشنواره کشوری تجربیات برتر آموزشی-تربیتی اساتید و معلمان در آموزش علوم ابتدایی با حضور اعضای کمیته اجرایی جشنواره و مسئولان آموزش و پرورش استان یزد در روز چهارشنبه 22فروردین ماه 97 در سالن کنفرانس پردیس شهیدان پاک نژاد یزد برگزار شد.

به گزارش اداره امور آموزشی و پژوهشی مدیریت استانی دانشگاه فرهنگیان یزد، در ابتدای این جلسه دکتر رضایی سرپرست امور پردیس های استانی یزد، ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت امام موسی کاظم(ع)، در رابطه با برنامه های این جشنواره توضیحاتی را ارائه نمود.

وی با بیان اینکه این جشنواره در دو بخش، در روز پنج شنبه ششم اردیبهشت ماه در پردیس شهیدان پاک نژاد یزد برگزار می شود، ابراز داشت: سخنرانی دکتر امانی، مدیرکل دفتر تالیف کتب درسی و دبیر علمی جشنواره به همراه ارائه نفرات برتر از برنامه های اصلی بخش اول این جشنواره کشوری می باشد.

دکتر رضایی با اشاره به اینکه در بخش دوم این همایش هم کارگاه های آموزشی مرتبط با علوم ابتدایی برگزار می گردد بر حضور حداکثری فرهنگیان بویژه معلمان ابتدایی جهت بهره مندی از آثار و نتایج علمی این جشنواره تاکید نمود.

مدیر استانی دانشگاه فرهنگیان یزد، با اشاره به بازتاب و خروجی این جشنواره کشوری، خواستار همکاری و همدلی بیشتر آموزش و پرورش استان و ارائه راهکارها و نظرات سازنده خود در خصوص برگزاری هرچه پربارتر و باشکوه تر این رویداد علمی استان شد.

در ادامه این نشست، پس از بحث و تبادل نظر در خصوص برنامه های جانبی این همایش مقرر گردید برنامه های ذیل با همکاری اداره کل آموزش و پرورش استان برگزار گردد:

  • تقدیر از پیشکسوتان فرهنگی تدریس علوم دوره ابتدایی استان
  • برگزاری کارگاه آموزش تشریح قلب و چشم با حضور پزشک متخصص
  • برگزاری کارگاه آموزشی ساخت وسایل آموزشی
  • برگزاری کارگاه آزمایشگاه های جذاب علوم
  • برگزاری نمایشگاه کتاب، دست ساخته های دانش آموزان و معلمان، نجوم و وسایل و نرم افزارهای آموزش علوم دوره ابتدایی
  • پخش فیلم های کوتاه  تجربیات برتر اساتید و معلمان
  • ارائه فیلم های برتر در رابطه با الگوهای برتر تدریس
  • ارائه طرح های برتر دانش آموزی در زمینه علوم دوره ابتدایی